Jak na přirozeně vypadající obočí v několika jednoduchých krocích
Obsah článku
Jak na přirozeně vypadající obočí v několika jednoduchých krocích Trend úzkých linek nebo dokonce trvalého tetování obočí je už naštěstí navždy pryč. Co si však počít, pokud jste mu propadly i vy? Dá se nějak tahle ozdoba obličeje ještě zachránit? A co je to vlastně ten přirozený vzhled obočí?
Přestaňte s trháním
To je první krok k vaší cestě za úspěchem. Opravdu. Přestaňte – a to hned teď. Pinzetu vezměte do ruky jen ve chvíli, kdy se nějaký ten chloupek zatoulá opravdu daleko, jinak ne. Nechte obočí, aby volně dorostlo. Jestliže působí „opelichaně“, pomozte si malým trikem. Ráno naneste na hřebínek trochu gelu na vlasy a obočí pročísněte. Volte buď ten světlý, nebo lehce zabarvený (pokud chcete obočí ztmavit). Nic dalšího opravdu není třeba.
Poškozené obočí leckdy dorůstá opravdu dlouho Ovšem co si počít v případě, kdy se celý proces jednoduše někde „zasekne“ a nové chloupky se ne a ne objevit? Pak vám radíme, určitě to nevzdávejte. Leckdy trvá i rok, než se vlasové folikuly dostatečně zregenerují. A všeobecně je situace nejhorší prvních 6-8 týdnů. Ovšem byla by chyba opět sáhnout po pinzetě. Pokud se svým obočím opravdu zápasíte, vyplatí se sáhnout i po nějakém tom séru pro rychlejší růst řas, které lze zároveň aplikovat i na obočí.
Sázejte na přírodní složky
Pokud se rozhodnete jít cestou speciální kosmetiky, zapomeňte na chemii. Vždyť stejně dobře působí třeba i ricinový olej. Ten vám však může vadit kvůli značné mastnotě, kvůli níž už není možné aplikovat žádný jiný make-up. A po čem se dívat, pokud se rozhodneme vsadit právě na kosmetické sérum? Kromě ricinového oleje udělají obočí skvělou službu i výtažky z žen-šenu, keratin, glykosaminoglykany či kyselina hyaluronová.

Alexas_Fotos / Pixabay
Když se v obočí tvoří lysinky
Vzpomeňte si na to, proč jste s vytrhávání obočí začala. Šlo o módní trend, nebo se vám naopak zdálo, že řídne, tvoří se v něm holá místa a vůbec nevypadá hezky? Pak by mohlo jít ve vašem případě i o vážnější, než jenom „estetický“ problém. Výše uvedené potíže totiž mohou značit i alopecii, případně nějakou autoimunitní chorobu.
Pokud tedy obočí ani po půl roce nezačíná dorůstat, případně se začnou vyskytovat již zmíněné lysiny (někdy se předtím obočí a leckdy i řasy pod ním zbarví do bílá), zamiřte k lékaři. Pomůže s výběrem vhodného léku či s úpravou životního stylu tak, aby dalšímu poškození co nejvíce předcházel.
Když chcete vypadat hezky, tak zkrátka trochu podvádějte
Trik s gelem na vlasy jsme vám už ukazovali. Ovšem nemusí zůstat jen u něho. Paleta možností je mnohem širší. Použijte třeba hennu a nabarvěte obočí i plochu okolo něj – bude pak vypadat větší (a henna nemusí být jen červená). Obočí lze domalovat i speciální barvou, tady už se však vyplatí zamířit spíš do speciálního salonu. Tady vám poradí i s volbou té správné barvy a tvaru, což je pro vzhled klíčové.

Abbat1 / Pixabay